אור לגויים

אור לגויים

בראשית – כמה סימבולי שכמה ימים לפני חג הפסח חללית ישראלית בשם בראשית טסה וחגגה סביב כדור הארץ והתכוננה לנחות על הירח. איזה משמעות חדשה יצקנו לביטוי להיות "בן חורין" ולאו דווקא במובן של להיות בן חורין בארצות אלה בן חורין בדמיונו ובמעשיו.

מעולם לא הייתה גאווה להיות ישראלי ויהודי כמו עכשיו. מעולם לא הייתה המילה בראשית משמעותית יותר מאשר בחודש האחרון.
המילה בראשית הפכה לאקטואלית יותר מתמיד והעניקה משמעות חדשה ועכשווית למילה בראשית. עולם שלם עמד משתהה מהנס הזה הישראלי, חללית בגודל מכונית מגיעה לירח, החללית הישראלית הציתה מחדש את הדמיון האנושי.

רק לפני יומיים התבשרנו על מדפסת תלת ממד שמדפיסה במקום דיו מרקמות אדם לב מלאכותי. איך יכול להיות שהמדינה כזאת קטנה שמהווה פרומיל מאוכלוסיית העולם אחראית לחידושים טכנולוגיים ענקיים שמצעדים את העולם קדימה? עוד הוכחה שעם ישראל הוא מעל לחוקי הטבע.

שוב הוכח מחדש משמעותה של המילה עם סגולה.

מה מדהים יותר מהגעתו של רמטכ"ל צבא אנגליה שמסייר בגבולות ארץ ישראל כדי לנהל שיתוף פעולה צבאי איתנו.

איך הנס הזה קרה שהמעצמה הקולוניאלית ששלטה בארץ ישראל. באה כדי לשתף איתנו פעולה, בכדי ללמוד מאיתנו?

להבדיל המעצמה הקולוניאלית ששלטה בארץ-ישראל לפני 70 שנה בתהליכי שקיעה ואילו קרנה של ישראל זוהר בעולם, כמו שמעולם לא היה האם. האם זו לא הוכחה שעם ישראל ניצב מעל חוקי הטבע?

איזה משמעות לבש הביטוי להיות עם חופשי בארצנו, להיות בני חורין.
משחר ההיסטוריה היינו אור לגויים, הבאנו את ספר הספרים לעולם. אז היינו עם סגולה ועכשיו אנחנו עם סגולה

העולם אוהב את עם ישראל ומשתהה כאשר אנו עושים את הבלתי יאומן ומציתים את הדמיון האנושי, כך היה במלחמת ששת הימים, כך היה באנטבה וכך עם החללית בראשית ועם מדפסת שתעניק חלקי חילוף לבני האדם. העולם מחפש השראה אנחנו מהווים השראה לעולם, אנחנו אור לגויים.

בראשית - כמה סימבולי שכמה ימים לפני חג הפסח חללית ישראלית בשם בראשית טסה וחגגה סביב כדור הארץ והתכוננה לנחות על הירח. איזה משמעות חדשה יצקנו לביטוי להיות "בן חורין" ולאו דווקא במובן של להיות בן חורין בארצות אלה בן חורין בדמיונו ובמעשיו. מעולם לא הייתה גאווה להיות ישראלי ויהודי כמו עכשיו. מעולם לא הייתה המילה בראשית משמעותית יותר מאשר בחודש האחרון. המילה בראשית הפכה לאקטואלית יותר מתמיד והעניקה משמעות חדשה ועכשווית למילה בראשית. עולם שלם עמד משתהה מהנס הזה הישראלי, חללית בגודל מכונית מגיעה לירח, החללית הישראלית הציתה מחדש את הדמיון האנושי. רק לפני יומיים התבשרנו על מדפסת תלת…

Review Overview

User Rating: 4.65 ( 1 votes)
0