פסח בעיני אנלפיסט

פסח בעיני אנלפיסט

כמדי שנה אנו נוהגים לחגוג את חג הפסח זכר ליציאתנו ממצרים מעבדות לחירות.
כאנלפסטים מושבעים אנו יודעים שהיציאה מעבדות לחירות היא תהליך תודעתי, מרגע שנולדנו תודעתנו מתגבש בתהליך החיברות- הסוציאליזציה, אף שהתהליך חיוני מעיין כמו להתפתחות הראשונית של כל בני האדם הרי שבתהליך החיברות, הילד הרך סופח אליו גם אמונות וערכים מגבלים שמונעים מימנו בהמשיך חייו, למצות את מלוא כשוריו האנושיים.
לכן כשאנו מדברים על יציאה מעבדות לחירות אנו מדברים על יציאה מאמנות מגבילות לאומנות מעצימות, העבדות נחשבת לאמונה מגבילה לאמונה שמונעת מאתנו לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון ביכולתנו להתפתחות אישית, לעומת החירות שהיא אמונה ביכולתנו להגשים את השאיפות הכמוסות שלנו.
כבני אדם חונכנו על ברכי אמונות ומסרים סותרים, לדוגמה אם אומרים "השמיים הם הגבול" אז למה אומרים ש"אסור לקפוץ מעל הפופיק". אם כולם חושבים ש"אושר יותר חשוב מכסף" אז איך זה שכולם רוצים להיות עשירים? ולמה כתוב ש"כסף מעוור עיני צדיקים".
מסתבר שכול אדם ספח אליו מאד לידתו תמהיל אמונות שונה שמשפיעות עליו אחרת וגורמות לו להנמכת קומה בתחומים מסוימים במקום הרמת קומה, לדוגמה לאחד יש פחד מפני קהל, לשני יש חרדה מפני הצלחה, אחר סובל מדימוי עצמי נמוך.
הכוונה העליונה של הפחדים והחרדות היא להגן עלינו, אבל בהרבה מקרים תת המודע שלנו העצים אותן לרמות גבוהות מדיי שאינן קשורות למציאות, וברגע שהפחדים והחרדות מנהלים אותנו, אנחנו פשוט לא מצליחים לזמן את הדברים הטובים והנפלאים שהחיים יכולים לזמן לנו.
אין בני אדם מושלמים, העולם הוא אוסף רב של בני אדם עם דעות ואמונות שונות והיציאה לחירות היא האפשרות לבדוק את האמנות שלך במבחן התוצאה, לבדוק אם האמונות שלנו מקדמות אותנו או בולמות אותנו. אם האמנות שלנו מונעות את מימוש הרצונות שלנו, הרי זוהי אמונה מגבילה שעדיף להחליפה האמונה אחרת שתקדם אותנו לעבר המטרות והרצונות שלנו.

איך ניתן להחליף אמונות מגבילות באמונות מעצימות?

ניתן להחליף אמונות בולמות באמצעות התבוננות בעיניהם של יועצים חיצוניים שדעתם חשוב בעינינו, ושאותו דפוס הצלחה של אותם היועצים הינו רוצים לחקות. ניתן לדמיין מה אותם יועצים היו חושבים באותם נסיבות, מה הם היו מרגישים? מה הם היו רואים" מה הם היו אומרים? מה הם היו עושים? החלפת נקודת המבט שלנו, זווית הראייה שלנו, בנקודת המבט של אותם היועצים, סיגול אותו הלך מחשבה, מה הם עושים שונה מאתנו ואיך ההתנהגות השונה שלהם מקדמת אותם, ואם אנו מרגישים שנוח ומתאים לנו לשנות את דפוס ההתנהגות האוטומטי שלנו בדפוס התנהגות מקדם ומוצלח יותר, ראוי לנו להחליף את אותה אמונה, את אתו דפוס פעולה אוטומטי שתוקע אותנו מלהגשים את המאווים שלנו.

מה האקטואליות של חג הפסח עבורנו?

חג הפסח נותן לנו הזדמנות לקרוא דרור למחשבותינו, יציאה מעבדות מחשבתית שיוצרת קיבעון מחשבתי, להחליף את החשיבה החשיבה סטגנטית, בחשיבה ביקורתית, מה התחומים בחיינו שהינו שמחים לקדם, מה מונע מאתנו להוציא לפועל את הרצונות שלנו, מה מונע מאתנו להצליח בתחומים המשמעותיים לנו לחינו, לחיי בני משפחתנו?
לאיכות החשיבה ולאיכות הפעולות שאנו ננקוט בחיינו יש השלכה ישירה על התוצאות שלנו.
"אנחנו היוצרים הבלעדיים של מציאות חיינו, לכן – חשוב שהמשפטים שיוצאים מפינו יהיו תמיד חיוביים. משפט שלילי – יוצר מציאות שלילית לעומת משפט חיובי – אשר יוצר מציאות חיובית וקסומה."

וידאו חדש ומרגש, שמלמד על מי מוטלת האחריות לצאת לחירות

צפו בסרטון כסף כן גדל על העצים

שימו לב עד כמה אנו עיוורים להזדמנויות שיש סביבנו שימו לב לעובדה שגם שאנשים הביטו על עץ הכסף בגלל הקיבעון המחשבתי לא ראו את הכסף, במיוחד שימו לב לנערה עם הפאלפון והאופניים גם שעמדה ליד העץ וראה אנשים קוטפים כסף מהעץ לא ראתה לא את הכסף ולא את ההזדמנות לעשות כסף.
שימו סוף לטייס אוטומטי שמנהל אותנו!

אם אהבת את המאמר הוסף את תגובתך כאן!